
Er lijkt schot te komen in het voornemen om wonen boven winkels te bevorderen in de strijd tegen het schrijnende woningtekort, maar Zaanstad heeft voor twee projecten op de Gedempte Gracht meer tijd nodig voor een beslissing over de aangevraagde vergunning.
Bij de gemeente zijn plannen ingediend voor het verbouwen van de kantoorruimte op de eerste verdieping op huisnummer 44A tot vier appartementen, maar het college heeft laten weten dat de behandeltermijn is verlengd . Hetzelfde geldt voor het voornemen om de eerste en tweede verdiepingen van Gedempte Gracht 68 om te toveren in vier appartementen. Hier was eerder onder andere het Notariskantoor Mr. J.C. Van Straaten gevestigd en op de begane grond de ANWB-winkel . Het is niet duidelijk of er problemen zijn met de plannen of met de personeelsbezetting op het stadhuis. Feit is dat ook voor de aanvraag voor het bouwen van twee woningen op de locatie Eendrachtstraat 40 en 42 in Zaandam extra tijd nodig blijkt te zijn .
Het pand Gedempte Gracht 44 - 44C
- boven de gesloten kledingwinkel Steps - is al wel in de uitvoeringsfase beland en wordt verbouwd tot dertien appartementen, waarbij ook de gevel en make over krijgt. On opdracht van de provincie werd eerder uitgerekend dat de transformatie van winkels in woningen Zaandam 700 à 800 woningen
zou kunnen opleveren. Van alle nieuwe woningen die er in 2020 bij kwamen in Zaanstad ging het in 15,5 procent van de gevallen
om de veranderde bestemming van een bestaand pand.Zaanstad loopt daarmee niet voorop, maar is zeker ook geen achterblijver. Transformaties zijn vaak lastiger dan ze op het eerste oog lijken .