D e gemeente heeft een procescoördinator aangesteld die moet waken over de tijdige implementatie van alle benodigde veiligheidsmaatregelen bij en aan de Zaanse bruggen. Daarmee wordt gehoor gegeven aan de kritiek van de Onderzoeksraad voor Veiligheid die zich erover verbaasde dat Zaanstad na een dodelijk en een bijna-dodelijk ongeval op haar bruggen het vervolg overliet aan ambtenaren die daarvoor niet duidelijk werden aangestuurd. Er wordt dit jaar 490.000 euro in de bruggen geïnvesteerd.
I nmiddels is duidelijk geworden dat in veel gevallen éé n of twee extra camera’s per brug nodig zijn om e en goed totaalbeeld te realiseren. P er brug wordt bekeken wat daarvoor nodig is. Er is al begonnen met het daadwerkelijk plaatsen van extra camera’s e n voor d e verbinding m et de centrale bedienpost. Het instrueren van de brugbedienaren als gevolg van de extra beelden gebeurt parallel aan het plaatsen van de camera’s. Dat deel van het werk moet in de eerste week van november z ijn afgerond en dan zullen ook de toezichthouders weer verdwenen zijn van alle bruggen. De rest van de planning is aldus:
Bij alle op afstand bediende bruggen met langzaam verkeer k omen attentieknoppen d ie zullen worden uitgekozen op basis van gebruikersvriendelijkheid, vandalismebestendigheid en impact voor de brugbedienaren. Randvoorwaarde daarbij is dat een melding (al dan niet bij een incident) richting de brugbedienaren een brugbediening niet mag verstoren. Uiteraard kan de melding wel invloed hebben op wat de brugwachter vervolgens doet. Alle aanpassingen aan de bruggen worden getoetst aan het Normenkader cybersecurity om ze te beschermen tegen hackers.
[embed][/embed]
H et negeren van rood licht en/of het slalommen tussen gedaalde slagbomen k omt dagelijks voor. Dit levert zowel voor de weggebruikers als voor de brugbedienaar risicovolle situaties op en daarom komt er een nieuwe bewustwordingscampagne. Ook w ordt contact gezocht met het Openbaar Ministerie om te bekijken welk instrumentarium de gemeente nodig heeft om succesvol handhavend te gaan optreden. Verder g aat de gemeente meer aandacht b esteden aan het sturen op de veiligheidscultuur door de brugbedienaars, door middel van extra trainingen .