Nog voor de verhuizing al spijt hebben van de aankoop van een woning. Dat overkomt de Zaandamse Charlotte Buijsman, die zich verheugde op nieuwbouw in het Gouwpark tot duidelijk werd dat door een fout bezoekers niet in de wijk zullen kunnen parkeren. Openbare plekken zijn met woningen meeverkocht en nu is de schaarste enorm.
Zelf heeft ze er geen last van een twee-onder-éénkapper met eigen parkeergelegenheid, maar bezoek zal moeten uitwijken naar de parkeergarage van het ziekenhuis of van AH XL. Buijsman woont nu op de Herengracht en is gewend om een parkeerplek voor visite te reserveren via de bezoekersregeling. Ze verwachtte daarmee door te gaan in het Gouwpark, maar komt nu bedrogen uit. Donderdagavond deelt ze haar zorgen met de raad. Had ze van tevoren van de parkeertoestand geweten, dan was het huis nooit gekocht.
'Onvoldoende parkeerplekken is in strijd met het bestemmingsplan en in strijd met hetgeen de bewoners is voorgespiegeld toen de woningen werden gekocht,' zegt ze. 'Op basis van het gemeentelijke parkeerbeleid worden bouwplannen beoordeeld om te voorkomen dat parkeeroverlast op de omgeving wordt afgewenteld.' In het Gouwpark met in totaal 250 woningen zouden er 206 parkeerplaatsen moeten komen voor bewoners en daarnaast minimaal 75 openbare parkeerplaatsen voor onder meer bezoek. Van die 281 plekken zijn er echter 74 'vergeven'.
'Iedereen in deze wijk heeft veel geld betaald voor een nieuwbouwwoning en mocht erop vertrouwen dat het ook wat parkeren betreft goed geregeld zou worden en dat hetgeen in het bestemmingsplan is opgenomen zou worden gerealiseerd,' aldus de toekomstige bewoonster. En nu er een probleem is kan dat niet op haar en haar buren worden afgewenteld. 'Het is nu aan de gemeente om de bouwer/ontwikkelaar erop aan te spreken dat deze de afgesproken parkeernormen aan zijn laars heeft gelapt en af te dwingen dat de bouwer/ontwikkelaar een oplossing vindt.'
Ze wil ook weten wie binnen de gemeente verantwoordelijk is voor het toezicht op het voldoen aan het bestemmingsplan. 'Hoe is het mogelijk dat dit toezicht heeft gefaald met als gevolg dat hetgeen is afgesproken niet wordt nagekomen? En hoe kan het dit nu opeens uit de hoge hoed wordt getoverd vlak voordat wij gaan verhuizen, dit had toch al veel eerder gesignaleerd moeten worden?'