Werkom heeft vorig jaar 361 kandidaten naar werk begeleid. Dat zijn er minder dan in 2024 en ook minder dan de 480 die vooraf waren begroot. Vooral in Zaanstad bleef de uitstroom achter. Dit komt door een lagere instroom én doordat veel inwoners een grotere afstand tot de arbeidsmarkt hebben, aldus het leer-werkbedrijf van Zaanstad en Purmerend.
Mensen kampen vaak met problemen op meerdere leefgebieden en hebben, ook zonder formele indicatie, intensieve en langdurige begeleiding nodig. 'Er was veel werk, maar niet altijd banen die passen bij de situatie van de mensen die wij begeleiden,' is te lezen in het
jaarverslag. 'Naast de kandidaten die uitstroomden naar werk, waren er 296 mensen in bemiddeling die (nog) niet klaar waren voor de stap naar de arbeidsmarkt.'
Financiën
Net als in 2023 en 2024 was er sprake van een positief resultaat. Dit was met 71.726 euro iets lager dan voorgaande jaren, maar nog steeds beter dan begroot. Daarnaast was er per saldo ruim een miljoen minder aan gemeentelijke bijdragen nodig voor de uitvoering van de Participatiewet en de Wet sociale werkvoorziening.