Wormerland vult gaten in verspreiding levensreddende AED's op

30 jul , 9:00 Actueel
Screenshot_20250729_134823
Gemeente Wormerland
Bij Zorgboerderij Watervliet in Wijdewormer.

Dankzij een buurtinitiatief in Spijkerboor, burgerhulpverleners in Oost-Knollendam, een behulpzame dorpsraad in Jisp, een proactief bedrijf in Wormer en bijvoorbeeld een welwillende voetbal- en tennisclub in Neck zijn er nieuwe AED’s opgehangen in Wormerland. Met die apparaten kunnen burgerhulpverleners bij een hartstilstand een leven redden.

De gemeente heeft samen met vaste beheerder SnelAED en betrokken inwoners gekeken waar nog AED’s misten en regelde dat er ook op die plekken apparaten kwamen. Zo zijn er de afgelopen jaren flink wat bijgekomen. Eén daarvan hangt nu bij Zorgboerderij Watervliet, 'een verstopte parel in het Wormer- en Jisperveld'. 'Op deze familieboerderij helpen mensen elkaar sowieso dus het was voor hen een kleine stap,' aldus Wormerland.

Gebruikers laarzenpad

Eigenaar Benno de Hertog is er blij mee: ‘Een AED past helemaal bij hoe wij hier werken. Mensen die het laarzenpad lopen kunnen ook onze AED gebruiken. We zijn blij dat de gemeente dit wilde financieren. Hopelijk hebben we het apparaat niet nodig, maar mocht het zo zijn, dan is er een AED beschikbaar.’ Er waren nog drie plekken waar de dekking van AED’s beter kon. Daarom is in Spijkerboor een apparaat opnieuw geactiveerd en is de AED op het bedrijventerrein aan de Noorderweg in Wijdewormer, bij Niek Konijn, tussen 07:00 en 17:00 uur openbaar te gebruiken.

In de overige gebieden, Jisperdijk, Neck langs het kanaal en de Zuiderweg, wonen weinig mensen en nog belangrijker, zijn geen burgerhulpverleners aangemeld. Zonder een aangemelde hulpverlener kan een AED niet gebruikt worden. Met het plaatsen van de laatste AED aan het appartementencomplex Land der Beloften tegenover basisschool de Harpoen in Jisp is de dekking nu goed.