Landhuis Piet Boon in Oostzaan ruim half miljoen euro in prijs verlaagd

25 aug , 12:00 Actueel
Screenshot_20250825_114923
Google Street View

De villa van ontwerper Piet Boon aan De Haal in Oostzaan is in prijs verlaagd en niet zo'n beetje ook. Waar de woning eerder 4,5 miljoen euro moest opbrengen is dat nu 3.975.000 euro geworden, een prijsdaling van maar liefst 525.000 euro. Dat is meer dan de prijs van een gemiddelde woning in ons land. 

Boon kocht het inmiddels grotendeels achter een haag schuilgaande landhuis in 2000 voor 578.570 euro en vestigde er een hypotheek van bijna 1,6 miljoen euro op, volgens de website Bekende buren. Medelijden vanwege de gezakte prijs kan dan ook achterwege blijven.

Maar het gaat in Oostzaan niet alleen om een huis: de tuin werd op de Britse omroep BBC gekozen tot één van de 80 mooiste ter wereld (in de video vanaf 45:12 minuten, maar eerder kan er ook al een blik geworpen worden op bijvoorbeeld de beroemde tuinen van de hier niet onbekende schilder Claude Monet in het dorp Giverny in Normandië). Er is in Het Twiske ook nog een zelfvoorzienend bijgebouw, perfect geschikt als au-pair- of gastenverblijf en een botenhuis voor een sloep, waarmee de toekomstige bewoners alle richtingen uit kunnen varen. Boon woont inmiddels in Amsterdam.