
De politie onderzoekt of de auto die afgelopen weekend uit de bocht vloog, over de kop sloeg en in het water belandde langs de Daalderweg in Zaanstad meedeed aan een straatrace . Dat gebeurde in de nacht van zaterdag op zondag.
Twee jeugdige personen’ die in de wagen zaten bleven daarbij grotendeels ongedeerd, aldus de politie, maar de auto liep wel forse schade op. Meerdere hulpverleningsvoertuigen van verschillende disciplines werden met spoed naar de plek des onheils gestuurd waar al eerder racende bestuurders een nat pak haalden. Indien vast komt te staan dat er die nacht een straatrace gehouden is, krijgt de vrouw die achter het stuur zat een proces-verbaal op grond van artikel 5 van de Wegenverkeerswet (' Het is een ieder verboden zich zodanig te gedragen dat gevaar op de weg wordt veroorzaakt of kan worden veroorzaakt of dat het verkeer op de weg wordt gehinderd of kan worden gehinderd' ) en gaat het dossier naar de verzekeraar.
In april werden we op dezelfde locatie bij een straatrace 53 bekeuringen uitgeschreven voor mensen uit het hele land voor het overtreden van het samenscholingsverbod en zijn daarnaast diverse verkeersboetes uitgedeeld. ‘In Zaanstad treden wij repressief op tegen deelnemers aan straatracers. Straatracers, of personen die zich op diezelfde locatie verzamelen, kunnen een proces-verbaal verwachten voor samenscholing,’ staat op de Facebookpagina van de politie Zaanstreek.






