Verlengde fietstunnel Zuiddijk open met ruimte voor voetgangers

24 mei , 15:07 Gemeente
screenshot 20250523 161106
Gemeente Zaanstad

De fietstunnel Zuiddijk onder de Thorbeckeweg is na maanden van werkzaamheden langer geworden weer open voor alle (brom)fietsers. De verlenging van de tunnel was nodig om ruimte te maken voor aanpassingen aan de Thorbeckeweg - Dr. J.M. den Uylweg. Er was nu voldoende ruimte om naast het fietspad ook een voetpad aan te leggen.

Tijdens de laatste werkzaamheden wordt de fietstunnel niet meer afgesloten. In de komende periode worden ook bankjes geplaatst en er komen nieuwe geluidsschermen. Deze aanpassingen zorgen voor een verbeterde en veiligere doorgang voor alle gebruikers van de tunnel. Bij de vernieuwde fietstunnel is aandacht voor groen, een goede verlichting en overzichtelijkheid.

Afgelopen januari werd het fietspad tussen de Den Uylbrug en de Wibautstraat afgesloten en moesten fietsers van en naar de Wibautstraat omrijden via de P.J. Troelstralaan – Oosterwerf. In de eerste week van februari is de fietstunnel vervolgens zelf afgesloten. Fietsers richting de zuidzijde van de Zuiddijk konden de Thorbeckeweg onderlangs kruisen ter hoogte van de Den Uylbrug. Om de doorgang over de Den Uylbrug mogelijk te maken werd op de Zuiddijk een tijdelijke helling aangelegd voor (brom)fietsers.