Geld voor drie projecten op noordoever Noordzeekanaal in aantocht

18 jul , 14:00 Gemeente
Screenshot_20250718_115636
Google Street View

Gemeenten in het Noordzeekanaalgebied kunnen vanaf begin augustus bij de provincie subsidie aanvragen voor projecten die bijdragen aan het verbeteren van de leefbaarheid. In totaal is er 50 miljoen euro te verdelen, die door het Rijk beschikbaar is gesteld. 

Het ministerie van Economische Zaken en Klimaat maakte vorig jaar al bekend in totaal 500 miljoen euro beschikbaar te stellen voor gebiedsinvesteringen in de omgeving van de aanlandlocaties van wind op zee. Het Noordzeekanaalgebied is daar één van. Alle projecten staan in het regioplan dat de provincie en de gemeenten Zaanstad, Beverwijk, Heemskerk, Velsen, Amsterdam en Haarlemmermeer hebben vastgesteld.  orden. In Zaanstad gaat het om het vergroenen en verduurzamen van de noordkant van het kanaal.

Bos

De subsidie zal daar worden besteed aan de inrichting en de openstelling van het Hembrugbos, de verbetering van de openbare ruimte in Poelenburg ten behoeve van flexwoningen en de herinrichting van de openbare ruimte bij het pontje Buitenhuizen. Op het Hembrugterrein zal het bos dat tot op heden is afgesloten voor publiek worden ingericht voor bewoners en bezoekers van de nieuwe wijk waar zo'n 1000 woningen moeten komen. Het openstellen van dit bos draagt draagt volgens Zaanstad zowel bij aan het versterken van de natuur als aan de leefkwaliteit van het gebied.

Poelenburg en pontplein

Op sportpark Poelenburg worden circa 170 tijdelijke woningen gebouwd en de ruimte daar omheen wordt verbeterd, onder meer door bomen en groen toe te voegen. De huidige inrichting bij de pont tussen Buitenhuizen en Spaarndam is  gedateerd met veel verhard oppervlak en een gebrek aan groen en beplanting. Het plein wordt opnieuw ingericht waarbij er minder opstelstroken voor verkeer komen, waardoor ruimte beschikbaar komt voor groen en vooral veel bomen. Daarnaast wordt het fietspad verkeersveiliger gemaakt.