
De Coenbrug is vanmorgen na een lange pauze weer geopend voor de scheepvaart. De oorspronkelijke heropening stond gepland voor eerder deze zomer, maar bij de laatste tests bleek echter dat de gebruikte veerbuffers die als schokdemper onder het brugdek werken niet voldeden aan de vereiste kwaliteit. Omdat dit cruciaal is voor de veiligheid, zijn deze eerst vervangen.
In de afgelopen maanden heeft Rijkswaterstaat ook beton- en staalconstructies hersteld en verstevigd en draaiende delen vernieuwd. Ook zijn de bediening, besturing en aandrijving aangepast. Dankzij deze werkzaamheden kan de brug in de A8 weer veilig bediend worden. ‘Juist bij een brug als de Coenbrug, met veel weg- en vaarwegverkeer kun je geen enkel risico nemen. Dat we nu weer kunnen openen voor de staande masten en hoge beroepsvaart is een mijlpaal,' aldus Ron Minnaar, directeur Netwerkmanagement bij Rijkswaterstaat:
Het werk aan de brug is nog niet helemaal afgerond. Vanaf 1 november, na afloop van het vaarseizoen, worden onder de brug geluiddempende platen geplaatst. Hiermee wordt het ervaren verkeersgeluid verminderd, wat een lang gekoesterde wens is van de buurtbewoners. Tijdens deze werkzaamheden kan de brug opnieuw niet bediend worden en is dan dus gestremd voor hoge scheepvaart.
‘Geluidswerende maatregelen zijn een lang gekoesterde wens van de buurt. Doordat Rijkswaterstaat deze werkzaamheden na het vaarseizoen plant, beperken we hinder voor de scheepvaart en verbeteren we de leefomgeving rondom de brug.’ Deze werkzaamheden worden gecombineerd met werkzaamheden aan de Prins Willem Alexanderbrug om de hinder te beperken.





