Bewoners complex De Helling al maanden zonder intercom

10 jul , 11:30Gemeente
Screenshot_20260710_110709
Publicdomainvectors.org / CC0
Bewoners van het Zaandamse appartementencomplex De Helling kampen al vier maanden met een defect intercomsysteem, waardoor problemen ontstaan met de toegang tot het gebouw en het ontvangen van bezoekers, bezorgers en zorgverleners. Democratisch Zaanstad stelt het college er schriftelijke vragen over.
'Hoewel de verantwoordelijkheid voor onderhoud en beheer primair bij de eigenaar, beheerder of verhuurder ligt, roept de situatie vragen op over de gevolgen van langdurige storingen aan essentiële voorzieningen in wooncomplexen. Daarbij spelen aspecten als toegankelijkheid, veiligheid, bereikbaarheid en de positie van bewoners wanneer een oplossing langdurig uitblijft,' schrijft fractievoorzitter Juliëtte Rot. De woningen aan de Oostzijde zijn van corporatie Rochdale. 

Geen uitzondering

DZ laat weten 'met regelmaat' signalen van inwoners te krijgen over langdurige onderhoudsproblemen, gebrekkige communicatie en het uitblijven van oplossingen bij vraagstukken die het woon- en leefklimaat negatief beïnvloeden. Ook in andere delen van Zaanstad. 'Tegen deze achtergrond roept de situatie bij De Helling niet alleen vragen op over deze specifieke storing, maar ook over de wijze waarop bewoners worden ondersteund wanneer essentiële voorzieningen langdurig niet functioneren en oplossingen uitblijven.' 

Liftstoring

Rot wil weten of het college inzicht heeft in de omvang van het probleem in de gemeente en welke mogelijkheden bewoners hebben om bij de gemeente melding te maken van situaties waarbij langdurige storingen gevolgen hebben voor de bereikbaarheid, veiligheid of leefbaarheid. En in hoeverre bespreekt het college dergelijke signalen met woningcorporaties en andere professionele verhuurders? Bewoners van De Helling zijn overigens wel wat ongemak gewend: zo'n vier jaar geleden moesten ze het dagenlang doen zonder de enige lift.
loading

Loading articles...

Loading