Schippers Bruine Vloot ontsteld over hoogte liggeld Wormerveer

10 aug 2023, 14:53 Bedrijvigheid
screenshot 20230810 145121
Google Street View

Dw brancheorganisatie voor de Nederlandse chartervaart en belangenbehartiger van eigenaren van zowel de Bruine Vloot als van fietsvaarvakantieschepen BBZ heeft in Zaanstad aan de bel getrokken over de hoogte van het liggeld in Wormerveer. Leden van de organisatie zijn ervan geschrokken.

Het liggeld voor het Noordeinde bedraagt exclusief 21 procent BTW 1,18 euro per strekkende meter voor een periode van zes uur. Schepen die op deze plek overnachten en daarom vier periodes van zes uur aanvragen, moeten dus 4,72 euro per strekkende meter betalen. 'Uit ons laatste onderzoek (in 2021) naar havengeld in de voor onze vloot belangrijkste havens, bleek dat het gemiddelde liggeld per strekkende meter 1,11 euro bedroeg. Dit tarief geldt voor 24 uur,' klaagt de BBZ.

Verlaging gevraagd

Het onderzoek naar de hoogte van de havengelden is voor dit jaar nog niet herhaald, maar de branchevereniging verwacht dat de tarieven 'hoogstwaarschijnlijk zo’n vijf procent hoger liggen dan in 2021.' Het tarief van Wormerveer 'steekt hier dus schril tegen af'. De BBZ vraagt of het huidige tarief van 1,18 euro kan gaan gelden voor 24 uur in plaats van zes. 'Daarmee loopt Zaanstad in de pas met andere havens. Voor korter bezoek, schepen meren bijvoorbeeld op de Zaanse Schans ook wel voor zes uur af, zou dan een lager tarief kunnen gaan gelden. In diverse havens wordt een zogenoemd ‘aantiktarief’ geheven. In Volendam is dit bijvoorbeeld de helft van het overnachtingstarief. Wij hopen dat de hoogte van het liggeld dit jaar nog verlaagd kan worden. Mocht dat niet mogelijk zijn, dan in elk geval met ingang van volgend jaar.'