Minder jongeren op het MBO in Zaanstreek - Waterland

19 mrt , 11:00Bedrijvigheid
Onderwijs naar arbeidsmarkt transitie
ChatGPT
In de drie regio’s in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal samen ligt het aantal jongeren tussen de nul en vijftien jaar bijna 90.000 lager dan het aantal ouderen tussen de 50 en 65. Dat betekent dat er een groeiend gat ontstaat tussen instromers en uittreders op de arbeidsmarkt. 
Verreweg de meeste jongeren (63 procent) in Nederland betreden de arbeidsmarkt met een opleiding op maximaal MBO I-niveau. In  Zaanstreek - Waterland (min acht procent) en Noord-Holland Noord (min tien procent) nam het aantal jonge MBO-studenten de afgelopen vijf jaar echter af. In Zuid-Kennemerland en de IJmond was er een stijging van één procent. De studenten die niet aan het werk gingen stroomden vaak door naar een studie op een hoger niveau. 

Techniek en zorg 

De krapte op de arbeidsmarkt is de afgelopen periode iets afgenomen, meldt het UWV. De vraag naar MBO’ers blijft echter hoog en verschillen per opleidingsrichting. In veel technische functies en in de zorg is de verwachting dat de krapte de komende jaren zal toenemen, terwijl in economie, administratie en in ICT de arbeidsmarkt juist ruimer wordt. De vraag naar MBO-gediplomeerd personeel in deze richtingen zal waarschijnlijk afnemen.
loading

Loading articles...

Loading