De Orkaan blijft door een stelselwijziging naar alle waarschijnlijkheid in elk geval tot 1 januari 2028 de lokale publieke omroep in Zaanstad en Wormerland.
Het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap werkt aan een wijziging van de Mediawet, ter versterking van de lokale publieke medialaag. De minister streeft ernaar dat die per 1 juli 2026 in werking treedt en voorziet de feitelijke start van het nieuwe stelsel per 1 januari 2028. Als het wetsvoorstel in de huidige vorm wordt aangenomen, worden alle aanwijzingen van lokale publieke omroepen die aflopen in de periode tussen 1 juli 2026 en 1 januari 2028 verlengd tot die ingangsdatum. Dat geldt ook voor De Orkaan.
Het wetsvoorstel brengt met zich mee dat het huidige aantal van meer dan 220 lokale publieke omroepen wordt teruggebracht naar 80 lokale publieke omroepen, streekomroepen genoemd. Eind 2026/begin 2027 start het Commissariaat voor de Media daarvoor de aanwijzingsprocedures.