Fabrikanten verkleinen nog altijd hun verpakkingen zonder dat de prijzen even hard meedalen, meldt de Consumentenbond. De belangenbehartiger voor consumenten zag het afgelopen jaar in de supermarkten tientallen gevallen van deze zogenoemde krimpflatie.
Veel fabrikanten geven de kleinere producten een nieuwe verpakking. Daardoor ziet de consument wel een verandering, maar de fabrikant geeft niet altijd duidelijk aan dat er minder in zit, aldus de bond. Soms gaat dit nog altijd 'een stuk slinkser' en valt het verschil nauwelijks op, vindt de organisatie. De nieuwe inhoud staat dan alleen klein op de achterkant vermeld.
Supermarkten
Fabrikanten geven volgens de Consumentenbond vaak aan dat ze de inhoud verminderen om gestegen kosten voor verpakkingen, grondstoffen, energie en transport op te vangen. Ze wijzen ook naar de supermarkten, omdat die de prijzen zouden bepalen. Supermarkten zeggen op hun beurt juist dat ze afgaan op de adviesprijs van fabrikanten.