De Vervoerregio Amsterdam reserveert 62.590.500 euro voor investeringen in de IJ-verenvloot van Amsterdam en het GVB. Het gaat om een eenmalige bijdrage voor de aanschaf van nieuwe ponten, hybride motoren voor de hele vloot en de realisatie van laadinfrastructuur. Er wordt veel gebouwd rondom het IJ en in de regio en het wordt steeds drukker op de ponten.
'Samen met Amsterdam investeren we al in de aanleg van de Oostbrug, maar omdat de drukte op de ponten nu al steeds verder toeneemt zijn er ook op korte termijn investeringen nodig in het verensysteem. Ik ben er trots op dat we hier als Vervoerregio nu ook een bijdrage aan leveren. Deze oversteek vormt namelijk een cruciale verbinding tussen de noord- en zuidkant van het IJ, voor Amsterdammers én voor fietsers uit de regio,' laat vicevoorzitter Marja Ruigrok van de Vervoerregio weten.
Niet verantwoordelijk
Het is de eerste keer dat de Vervoerregio zo’n aanzienlijk bedrag bijdraagt aan de ponten in Amsterdam. In tegenstelling tot de metro’s, trams en bussen van het GVB is het regionale samenwerkingsverband niet verantwoordelijk voor de exploitatie van de ponten over het IJ en het Noordzeekanaal. Omdat veerponten wel een belangrijke schakel vormen in het regionale mobiliteitsnetwerk is deze incidentele financiële bijdrage mogelijk.