Bouwbedrijf Vrolijk uit Breda gebruikt in Westzaan een prefab hollewandsysteem voor de bouw van drie magazijnen voor cacao met een oppervlakte van elk 6000 vierkante meter en een opslagcapaciteit van 25.000 ton. Er is ruimte om uit te breiden met eventueel nog een vierde magazijn.
Volgens de website Beton- en staalbouw is het formaat van de innovatieve hollewandconstructie van tien meter hoog en 3,5 meter breed uniek voor Europa. De ruimte tussen de wanden wordt later afgevuld met beton. De magazijnen zijn voor het van oorsprong Duitse bedrijf Vollers, dat al meer dan 80 jaar actief is met de op- en overslag van onder meer cacaobonen en koffie.
De nieuwe locatie op bedrijventerrein HoogTij is bereikbaar per weg, binnenvaart en zeevaart, met een eigen kade aan het Noordzeekanaal. Voor de bouw van de in compartimenten opgedeelde magazijnen waren zo’n 5000 funderingspalen noodzakelijk. Vollers Holland heeft in ons land ook vestigingen in Amsterdam en Rotterdam