Taets heeft al op 20 april van dit jaar de grond en opstallen die nu nog worden gehuurd op het Hembrugterrein gekocht van het Rijksvastgoedbedrijf, met de afspraak dat de levering plaatsheeft op 31 maart volgend jaar.
Dat blijkt uit de zienswijze die het evenementen- en cateringbedrijf heeft ingediend met betrekking tot het ontwerpomgevingsplan voor het gebied. Het gaat dan om de percelen:
met daarop de totaal 9324 vierkante meter bruto vloeroppervlakte beslaande panden:
Taets wil graag verder met wat het al doet op het Hembrugterrein, maar dat stuit op problemen stuit gezien de voorgestelde geluidscontouren voor woningen. Het bedrijf heeft echter ‘de bereidheid te willen meebewegen met de beoogde herontwikkeling van het Hembrugterrein’ en is ‘op zichzelf bereid binnen twee jaar na levering van de gronden aan een haar beperkende bebouwingscontour rond haar (bedrijfs-) bebouwing te voldoen’, mits ‘de huidige bedrijfsvoering gedurende twee jaar onbelemmerd gecontinueerd kan worden c.q. wordt gedoogd teneinde de gelegenheid te krijgen de bedrijfsvoering te transformeren tot een hotel/bedrijfsruimte op het Hembrugterrein’.
Taets heeft, zo staat in de zienswijze, met het Rijksvastgoedbedrijf en in goed overleg met de gemeente de afspraak gemaakt dat de geluidproductie door de huidige bedrijfsvoering niet boven de 50 dB(A) zal uitkomen op een afstand van vijftig meter rondom Hal 1. Elders ontbreken deze contouren nog, maar daar is volgens het schrijven ook al overeenstemming over bereikt en Taets vindt het prima zolang het bedrijf de eerste twee jaar na de levering van grond en opstallen niet lastig wordt gevallen en het in ruil voor de coulante opstelling de ontwikkkelrechten voor een hotel krijgt.
Die afspraak wil het bedrijf graag in beton gegoten terugzien, zo blijkt uit de zienswijze, zodat hij staat als een huis.