GGD houdt na succes in 2024 opnieuw actie ‘30dagengezonder’

19 feb , 10:57 Agenda
pexels kampus 5935232
Pexels / Kampus Production

De GGD Zaanstreek - Waterland daagt na het succes van vorig jaar alle inwoners uit de regio weer uit om in maart mee te doen met de actie ‘30dagengezonder’. Deelnemers kiezen zelf een gezonde uitdaging om 30 dagen vol te houden. Vorig jaar deden er ruim 5000 mensen mee aan de actiemaand, waaronder individuele deelnemers, scholen en bedrijven.

Maar liefst drie kwart van de deelnemers hielden de uitdaging vol en heeft er positieve ervaringen aan overgehouden. In de praktijk is het vaak lastig om te kiezen voor 'gezonder'. Daarom helpt de GGD inwoners om samen met veel anderen in maart in actie te komen. Dat is veel leuker en het werkt. Jong en oud kan meedoen.

Belangrijk is dat er gekozen wordt voor een concreet haalbare uitdaging die 30 dagen lang elke dag wordt uitgevoerd. Denk aan elke dag een ommetje maken, koud afdouchen, geen suiker in de koffie, geen werkmail meer checken in de avond of elke dag de smartphone een uurtje uit. Hier vindt u verschillende ideeën voor uitdagingen.

Bron: GGD Zaanstreek - Waterland
Bron: GGD Zaanstreek - Waterland

Iedereen kan zich tot en met 1 maart aanmelden. Na aanmelding ontvangt de deelnemer de hele maand maart inspirerende tips en adviezen en uitnodigingen voor webinars die helpen het doel vol te houden. Meedoen kan individueel of in een groep. Een schoolklas kiest bijvoorbeeld om elkaar elke dag een complimentje te geven of in de pauze water te drinken, een gezin spreekt af de hele maand samen gezond te ontbijten. En collega’s gaan bijvoorbeeld tijdens de lunch samen wandelen. Meedoen is gratis.