Toiletten Jagersplas in donkere maanden node gemist

31 okt 2021, 10:28 Actueel
screenshot 20211031 102559
Piqsels / CC0

De Jagersplas is hét recreatiegebied van Zaanstad binnen de eigen gemeentegrenzen, maar in de herfst- en wintermaanden missen veel gebruikers toiletten. Ook het feit dat veel bankjes zijn verdwenen maakt het gebied er niet aantrekkelijker op.

Dat blijkt uit de reacties op een noodkreet van een inwoonster op Facebook , die graag zou zien dat ook in deze tijd van het jaar tussen zonsopgang en zonsondergang de toiletten toegankelijk zijn. Zo zouden ook mensen met darmproblemen er rustig kunnen sporten en wandelen. Maar daar waar er in de gemeentepolitiek wel aandacht is geweest voor openbaar toegankelijke toiletten in het centrum van Zaandam - en er afgelopen jaar een voorziening kwam bij de Hempont - staat de Jagersplas in dat opzicht veel minder in de belangstelling.

Ook ouders die er met hun kinderen naartoe gaan missen toiletten, zo blijkt. Een inwoner die de kwestie al eerder bij de gemeente aankaartte hoorde dat vorst het struikelblok is en dat de sportschool een alternatief is. Een ander herinnert zich de staat van de wc's toen die nog open waren in de winter en dat je daar eigenlijk geen gebruik van wilde maken vanwege de smerigheid. De gemeente heeft nog niet gereageerd op de oproep.

Niet toiletvriendelijk

Zaanstad staat overigens niet te boek als een 'toiletvriendelijke' gemeente

. Op de ranglijst die de Maag Lever Darm Stichting vorig jaar samenstelde van alle toen nog 355 gemeenten belandde Zaanstad op plek 193

. De stichting streeft naar een situatie waarbij om de 500 meter voor iedereen een toilet beschikbaar is.