Omgevingsdienst ziet achttien missers bij vuurwerkverkopers

01 jan 2023, 14:51 Actueel
screenshot 20230101 144820
Twitter

Vuurwerkverkopers in Zaanstad, Amsterdam, Amstelland en Haarlemmermeer zijn bij controles achttien keer betrapt op overtredingen, meldt de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied. Zij hebben hiervoor een formele waarschuwing gekregen.

Dat is de uitkomst van de inspecties van alle 56 verkooppunten die zestien medewerkers van de omgevingsdienst de afgelopen dagen hebben uitgevoerd. Het ging om zaken als vuurwerk dat te hoog was opgestapeld, deuren naar de vuurwerkopslag die niet goed sloten of een deur naar de vuurwerkopslag die voor het gemak met een haakje werd opengehouden.

Dwangsom

Op de eerste verkoopdag zijn alle 56 bedrijven gecontroleerd en waren er elf overtredingen bij acht bedrijven. Op dag twee kregen 55 ondernemers opnieuw bezoek en werden twee overtredingen vastgesteld bij één bedrijf. Op de derde dag ging het om 49 gecontoleerde bedrijven en vijf overtredingen bij vijf ondernemers. Zij hebben allemaal een formele waarschuwing gekregen. Worden bij een volgende controle eind dit jaar dezelfde overtredingen geconstateerd, dan legt de dienst een last onder dwangsom op.

Voorcontroles

Bij voorcontroles in november en december werden bij tien bedrijven al in totaal zestien overtredingen geconstateerd. Eén bedrijf kreeg voor één van deze overtredingen een voornemen tot last onder dwangsom: er stond daar een gasfles naast de vuurwerkopslag en dat was niet de eerste keer. 'Dit soort overtredingen moet het bedrijf direct oplossen. Een last onder dwangsom dient hierbij als stok achter de deur om te voorkomen dat het nogmaals gebeurt,' aldus de omgevingsdienst.