Alle kinderen van de basisscholen et Buut, De Westerkim en de opvangorganisaties Freekids en TintelTuin beginnen maandag in het nieuwe gebouw IKC Overtuinen in Zaandam. Ook corona gooit geen roet meer in het eten nu op 10 januari de basis- en middelbare scholen en scholen voor speciaal (voortgezet) onderwijs weer open mogen .
‘We hebben heel lang op dit moment gewacht en zijn ontzettend blij en trots dat we met elkaar in dit gloednieuwe gebouw mogen lesgeven,’ zegt directeur Annemiek van Duinen van et Buut in een persbericht. ‘Het is een feestje om hier te mogen werken.’ Nel van de Geer, waarnemend directeur van De Westerkim roemt de buitenkant van het gebouw als 'een aanwinst voor Zaandam,' maar is toch vooral heel content met de binnenkant: 'We hebben een frisse, moderne school gekregen en door de inrichting kunnen we ons Daltononderwijs nog beter vormgeven’.
Voor de kinderen is het maandag ook feest in het Integraal Kind Centrum. Zij lopen na de vakantie over de rode lopers naar de ingangen waar ballonnenbogen staan en krijgen een leuk presentje. Verder is er - natuurlijk - taart. Het echte openingsfeest komt later pas, in het voorjaar.