Natuurspeelplaats bij nieuwbouw ZNMC volgend voorjaar klaar

15 okt 2019, 14:38 Actueel
screenshot 20191015 141701
Zaans Natuur en Milieu Centrum

Direct naast de toekomstige nieuwbouw van het Zaans Natuur en Milieu Centrum wordt een natuurspeelplaats aangelegd waar kinderen zich kunnen uitleven in de buitenlucht. Er zijn inmiddels al heel wat vrachtwagenladingen zand gestort en het is de bedoeling dat er komend voorjaar volop gebruik van gemaakt kan worden.

Dat staat in de eerste nieuwsbrief nieuwe stijl van het ZNMC, die digitaal verstuurd is. De nieuwe directeur Paul Laport is van plan om de Composiet die donateurs en andere belangstellenden tot enkele jaren geleden een paar maal per jaar ontwingen nieuw leven in te blazen. O ok al gezien de verhuizi ng naar ‘een nieuw en fris (energiezuinig) onderkomen’, van waaruit nog meer verbinding kan worden gelegd met d e Zaanse samenleving.

[embed][/embed]

In 2017

besloot d

e gemeenteraad

om een kleine

twee miljoen

euro

aan het ZNMC

te lenen

, d

ie

in

25

jaar

moet worden

afgelost. De nieuwbouw is gepland op de hoek van De Weer en de Twiskeweg. Het energiezuinig gebouw krijgt een stoere Zaanse uitstraling

en er

blijft ruimte voor het Natuurmuseum en voor het educatiecentrum. Verder kom

en

er een kinderopvang, kleinschalige horeca en een winkeltje dat ZNMC-producten kan verkopen.