Minister overweegt einde aan belastingvoordelen Jehova's Getuigen

23 mei 2018, 15:55 Actueel
jehovas
Facebook / Jehovah's Getuigen onder de loep

Minister Sander Dekker van Rechtsbescherming gaat onderzoeken of de belastingvoordelen voor Jehova’s Getuigen, die sinds de jaren 30 van de vorige eeuw ook in de Zaanstreek actief zijn, kunnen worden ingetrokken. Het is een reactie op de berichten over kindermisbruik binnen de geloofsgemeenschap.

Dekker zei er meteen bij te betwijfelen of het intrekken van de zogenoemde ANBI-status stand zal houden voor de rechter. Deze week werd bekend dat de Jehova’s Getuigen niet bereid zijn een onafhankelijk onderzoek in te stellen naar het misbruik binnen de eigen gelederen, omdat het maar om een paar slachtoffers zou gaan en ze zelf al maatregelen hebben genomen. Slachtoffers hadden om zo'n onderzoek gevraagd , maar dat komt er niet.

[embed][/embed]

De uitzonderingspositie bij de Belastingdienst is bedoeld voor Algemeen nut beogende instellingen (ANBI), maar Kamerlid Madeleine van Toorenburg (CDA) vraagt zich af of de Jehova’s Getuigen nog wel binnen deze categorie vallen. Dekker benadrukte dat er geen veroordeling is geweest.

Vervolging

Tijdens de Tweede Wereldoorlog werden Jehova’s Getuigen fel vervolgd, maar o ndanks de repressie nam hun aantal toe. Na de oorlog kwamen er in Koog aan de Zaan , Zaandijk en Zaandam min of meer vaste vergaderplaatsen. In Zaandam werd in 1970 aan de Westzijde 238 een koninkrijkszaal in gebruik genomen, waar de in 1964 ontstane groepen Poelenburg en Zaanoevers bijeen kwamen.

I n 1992 werd dat ingeruild voor een voormalig schoolgebouw aan de Hoogaarslaan 2 o mdat het onderkomen aan de Westzijde te bouwvallig werd .

[embed][/embed]

De groep Zaanstreek-Noord, die aanvankelijk in het gebouw Ons Genoegen

in

Krommenie bijeen kwam vergaderde later in het clubgebouwtje van fanfareorkest Onderling Genoegen. In 1982 werd een koninkrijkszaal aan de Padlaan in gebruik genomen

en nog l

ater

werd

de Hondsdrafstraat 38

in het dorp in gebruik genomen

.