
Het Gemeentearchief zoekt een nieuwe archivaris , die 'op een inspirerende en coachende wijze vanuit vertrouwen' leiding kan geven aan collega’s. Frans Hoving werd als gemeentearchivaris een bekend gezicht, maar hij gaat dit jaar met pensioen.
De gemeentearchivaris is verantwoordelijk voor het educatiebeleid, de public relations en de externe contacten met voor het archief relevante instellingen en organisaties op het gebied van cultureel erfgoed en maakt het archief zichtbaar in de Zaanse samenleving. Affiniteit met zowel cultureel erfgoed als leidinggeven zijn daarom van groot belang.Een harde functie-eis is dat een kandidaat beschikt over het diploma Archivistiek A of B. Daarnaast is minimaal vijf jaar ervaring binnen het vakgebied een pré. Het gaat om een baan voor 32 tot 36 uur per week met een salaris tussen de 5561 en 7325 euro bruto per maand. Begonnen wordt met een jaarcontract, dat bij wederzijdse tevredenheid wordt omgezet naar een contract voor onbepaalde tijd.
beheert de archieven van Zaanstad, Oostzaan en vier gemeenschappelijke regelingen en oefent toezicht uit op het archiefbeheer van deze organisaties. Het is het geheugen van de Zaanstreek. Belangrijke doelstellingen zijn onder meer het inzetten op digitale dienstverlening, beleidsontwikkeling ten aanzien van de rol als regionaal historisch centrum, het ontwikkelen van een e-depot in samenspraak met de organisatie, het instandhouden en intensiveren van de samenwerking met de Zaanse erfgoedinstellingen en een adequaat beheer van de archieven en collecties. De afdeling bestaat uit elf medewerkers en daarnaast zijn er ruim 60 vrijwilligers actief.
[embed][/embed]