
Het Gemeentearchief Zaanstad blijkt een goudmijn voor sporthistoricus Jurryt van de Vooren. Hij diepte er een foto op van Mikio Oda, die kort na zijn dood in 1998 werd uitgeroepen tot beste Aziatische atleet van de twintigste eeuw en in 1928 in Zaandam logeerde tijdens de Olympische Spelen van Amsterdam.
[embed][/embed]
Nadat het archief eerder een unieke, gesigneerde foto prijsgaf van de Japanse atlete Kinue Hitomi
tijdens haar Olympische finale op de 800 meter en van een bezoek van de grondlegger van het judo Jigori Kano
aan het Volkspark in Zaandam in datzelfde jaar, bleek er ook beeld te zijn van de eerste Japanse Olympische kampioen ooit, Mikio Oda. Van de Vooren doet er verslag van op de website Sportgeschiedenis
. Oda bereikte bij het hinkstapspringen een afstand van 15,21 meter en versloeg daarmee onder anderen de Nederlandse favoriet Wim Peters uit Zwolle en Jan Blankers, de latere echtgenoot van Fanny Koen.
[embed][/embed]