De Nederlandse Spoorwegen passen in het weekeinde van 21 tot en met 23 augustus in het hele land de dienstregeling aan vanwege onder andere het vervoer van reizigers naar het F1-weekend in Zandvoort. Behalve de Dutch Grand Prix zijn er dan nog andere evenementen, zoals Lowlands in Biddinghuizen.
Bovendien werkt ProRail op veel trajecten aan het spoor en is een deel van de NS-medewerkers nog met vakantie. NS verwachten in het raceweekend dagelijks 50.000 reizigers naar Zandvoort heen en weer te brengen. Het spoorbedrijf zet per dag ruim 300 extra collega's aan het werk. Treinen richting Amsterdam worden verlengd en sprinters tussen Amsterdam en Zandvoort rijden op maximale lengte.
Gevolgen wegverkeer
Op deze treinen staan twee machinisten en een conducteur die moeten zorgen voor snelle vertrektijden. Op station Zandvoort komen extra perrons en op station Haarlem een extra trap. Verder worden er extra in- en uitcheckpalen neergezet. Tussen Halfweg en Zandvoort gaan overwegen dicht. Het verkeer wordt daar omgeleid. Met de auto naar Zandvoort gaan wordt ten zeerste afgeraden.