Bestaande woningen in het eerste kwartaal opnieuw duurder

22 mei , 15:00Actueel
woonruimteverdeling-915x518-1-697205fc02387
Pixabay / Jörg Hertle
Bestaande koopwoningen in Zaanstad zijn in het eerste kwartaal van dit jaar gemiddeld 4,5 procent duurder geworden ten opzichte van een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek op basis van cijfers van het Kadaster. Wormerland noteerde 4,3 procent. Oostzaan is onbekend.
Landelijk gezien was de prijsstijging groter, namelijk 5,2 procent. In gemeenten in het westen stijgen de prijzen gemiddeld minder sterk dan in het noorden en het oosten van het land. Alleen in Gulpen-Wittem n het zuiden van Limburg werden woningen goedkoper. De prijsstijging was het grootst in Oost Gelre in de Achterhoek: liefst 20,5 procent.  
 
Bron: CBS
In april waren de prijzen van bestaande koopwoningen gemiddeld 4,3 procent hoger dan een jaar eerder, tegen vijf procent een maand eerder. Ten opzichte van maart 2026 bleven de prijzen gelijk. Het Kadaster registreerde in april 19.454 woningtransacties, bijna drie procent meer dan een jaar eerder. In de eerste vier maanden van 2026 zijn 75.403 woningen verkocht, ruim zeven procent meer dan een jaar eerder. In april was de gemiddelde transactieprijs 486.101 euro.
loading

Loading articles...

Loading