Sportpenningen uitgereikt aan 45 uitblinkende sporters

Foto: Facebook / Gemeente Zaanstad

Niet minder dan 45 sporters uit Zaanstad die vorig jaar een kampioenschap wonnen kregen gisteren een extra beloning in de vorm van de Sportpenning van de gemeente Zaanstad. Atletiek en karate zijn de sporten die de meeste gouden medailles opleverden op nationaal, Europees of wereldniveau – daar kon zelfs een voltallig waterpoloteam (haast) niet tegenop. De winnaars zijn:

  • Everest Groenland, Phine Aragones, Indi van Kanten: NK Little League Softball;
  • Nikita van der Vliet: NK Handbal;
  • NK Handbal: EK Korfbal team NL;
  • Delano Braumuller: WK Korfbal team NL onder 17 (afwezig).

Atletiek

  • Jeroen Kramer: NK Masters 5000 meter;
  • Ronald Wiering NK Masters 800 meter;
  • Joost van Galen: NK Marathon Masters 50-plus;
  • Tanja van der Plas: NK Indoor Masters hoog- en verspringen, NK Outdoor Masters hinkstap, hoog- en verspringen en 100 meter;
  • Pauline Hondema: NK Outdoor Junioren AB verspringen
  • Robin Geertsma: NK Outdoor Master discuswerpen 40-plus;
  • Patrick Groot: NK Outdoor Masters discuswerpen 35-plus;
  • Sebastiaan Bonte: NK Junioren C discuswerpen en kogelstoten;
  • Mara Cotterink: NK Outdoor Junioren AB 400 meter;
  • Teun de Koning: NK Outdoor Junioren AB kogelslingeren;
  • Richard Douma: twee keer NK Outdoor Cross 1500 meter (afwezig);
  • AV Lycurgus: NK Estafette A-junioren 4 x 100 meter met Anouk Schoute, Pip Doesburg, Mara Cotterink en Didi Wals.

Tennis, baanwielrennen en kanovaren

  • Nathaniel Apawti: NK Tennis gemengd tot 18 jaar;
  • Yuli van der Molen: NK Baanwielrennen ploegenachtervolging en puntenkoers;
  • Femke Jansen: NK Kanosprint K2 Junioren A 200, 500 en 1000 meter en NK K4 Junioren A 200 en 500 meter (afwezig).

Karate

  • Lynn Snel: NK Karate Senioren – 61 kg;
  • Roxanne Eijskoot: NK Karate;
  • Jaydin van der Erden: NK Karate Team Senioren;
  • Hatice Ergun: NK Karate Team Senioren;
  • Lyna Achghouyab: ONK Karate Team girls U10, Girls U10 -48 kilo, NK Karate meisjes acht tot en met negen jaar -28 kilo;
  • Hila Kamell: ONK Karate Team girls U10;
  • Lamis Skefati: ONK Karate Team girls U14 -48 kilo, EK Karate WIKF Female U12 +45 kilo en EK Team female U12;
  • Chiara Andriessen: EK Karate WIKF Team Female U14 -55 kilo;
  • Samy Achghouyab: NK Karate Jongens tien tot en met elf jaar -43 kilo en EK Karate WIKF Team male U12;
  • Simla Göktekin: EK Karate WIKF Team female U14.

Zwemmen en polo

  • Emma van Leeuwen: NK Jeugd Zwemmen open water;
  • ZV de Zaan DGI: NK Waterpolo -13: Melle Oosterbaan, Daan Ketelaars, Daan Bakker, Chris van den Dobbelstreen, Stijn Beekhoven, Thomas van der Hul, Tim Coevert, Tessa van der Kooij, Marit van Tol, Sem Verhagen en Tigo van Loon.

 

'

Reacties

article
28409
Zaanse kampioenen onderscheiden met Sportpenningen
Niet minder dan 45 sporters uit Zaanstad die vorig jaar een kampioenschap wonnen kregen gisteren
https://zaanstad.nieuws.nl/sport/28409/sportpenningen-uitgereikt-aan-45-uitblinkende-sporters/
2019-02-12T08:01:02+01:00
https://cdn.nieuws.nl/media/sites/389/2019/02/12075802/penning.png
Sport