Parteon vraagt opnieuw vergunning aan voor nieuwbouw Rosmolenstraat

02 sep 2025, 11:00 Gemeente
Screenshot_20250902_105215
Parteon

Parteon heeft opnieuw een vergunning aangevraagd voor nieuwbouw aan de Rosmolenstraat 13A tot en met 62 in Zaandam. Het gaat om de bouw van 70 zelfstandige (portiek)appartementen, verdeeld over drie gebouwen. Veel bewoners van de Rosmolenstraat hebben nu last van vocht, tocht, schimmel en gehorigheid in hun woning.

Ook zijn de funderingen van de woningen slecht, volgens de woningcorporatie. De oorspronkelijke bewoners zijn inmiddels allemaal verhuisd en opgevolgd door tijdelijke huurders. Ook de noordelijke blokken met de huisnummers 43 tot en met 63A en 64 tot en met 84A worden vervangen. Voor de drie woonblokken in het zuidelijke deel van de straat staat volledige sloop en nieuwbouw op het programma, met een uitstraling die lijkt op de oorspronkelijke bouw. Er komen kleinere appartementen verdeeld over de drie bouwlagen.

De huidige situatie.
Google Street View
De huidige situatie.

Parteon vroeg in afgelopen juli ook al een omgevingsvergunning aan voor de zuidelijke woningblokken, maar deed dat een maand later opnieuw. 'We mogen pas beginnen met bouwen als de vergunning is verleend en de bezwaarperiode voorbij is. Dit duurt meestal een paar maanden. Voor het slopen van de woningen doen we een aparte melding bij de gemeente. Ook daarvoor hebben we toestemming nodig. Dat duurt meestal een paar weken. We verwachten dat we in het laatste kwartaal van 2025 kunnen beginnen met slopen,' aldus de laatste update van de corporatie over het project. 

Noordelijke blokken

Wat de noordelijke blokken betreft was de wens om de voor- en zijgevels te behouden, maar de bouwkundige staat bleek daarvoor te slecht. Daar komen nu ‘beneden-bovenwoningen’ die lijken op de bestaande huizen. De gelijkvloerse woningen op de begane grond krijgen één of twee slaapkamers en de bovenwoningen bestaan uit twee lagen en met drie of vier slaapkamers. Voor de bouw van deze woningen is nog geen vergunning aangevraagd, maar als alles volgens plan verloopt start de sloop hier in het eerste kwartaal van volgend jaar en de bouw in de tweede helft van 2026.