
Om een betere doorstroming op de Thorbeckeweg (N516) te kunnen bereiken is het nodig om bomen weg te halen. Hiervoor zijn eerder twee kapvergunningen verleend, maar nu is gebleken dat er nog meer bomen moeten wijken dan eerst werd voorzien. Voor 41 extra bomen wordt een derde kapvergunning aangevraagd.
Alle bomen die moeten worden gekapt, worden in gecompenseerd met nieuwe bomen. Aannemer Boskalis heeft in de afgelopen periode gewerkt aan het definitief ontwerp. Daarnaast is er een aanvullende bomen effecten analyse uitgevoerd. Hieruit kwam naar voren dat er ongeveer 100 bomen extra weg zouden moeten, maar in overleg met groenbeheer is dit aantal teruggebracht tot 41. Vooral bomen die belangrijk zijn voor het straatbeeld worden gespaard. Door de conditie van de bomen bleek verplaatsen niet mogelijk.
De vergunningaanvraag wordt eind juli door de aannemer ingediend en naar verwachting zal hierover midden september een collegebesluit worden genomen. Daarna wordt de kapvergunning zes weken ter inzage gelegd. De bomen kunnen dan tussen november 2024 en januari 2025 worden weggehaald. De bomen die ervoor terugkomen staan niet noodzakelijkerwijs in de omgeving: daarvoor ontbreekt de ruimte. Er staan inmiddels al compensatiebomen langs de Provincialeweg, de Albert Heijnweg, de Laan der Vrijheid (foto) en de Dirk de Kortelaan.






