De Belt in Westerwatering is in bezit genomen door de Japanse duizendknoop en die woekeraar zorgt ervoor dat de aanleg van nieuwe natuur moest worden uitgesteld. De plant is een gevreesde invasieve soort die bijzonder lastig uit te roeien is. In Zaanstad hebben vrijwilligers zich op de bestrijding gestort.
Door de gemeente werd eerder aangegeven dat de werkzaamheden op de voormalige vuilnisbelt eind 2024 of begin 2025 zouden starten, maar dat is nu september van dit jaar geworden. Door de strijd tegen de Japanse duizendknoop lukt het niet meer om de struiken en nieuwe bomen in dit plantseizoen te planten. De nieuwe planning is:
Zaanstad maakte drie ontwerpen voor De Belt en legde die voor aan buurtbewoners, die met een meerderheid van 56 procent kozen voor het thema natuur. Op de tweede plaats kwam recreatie (34 procent) en sport scoorde het laagst met tien procent van de in totaal 886 uitgebrachte stemmen. Aan de westkant van De Belt komt een uitkijkpunt. Het ontwerp is een molenkap met één wiek van de hand van Bart Nieuwenhuijs van de Vereniging De Zaansche Molen.