TNO presenteert op 8 juli de tussentijdse resultaten van de metingen van de luchtkwaliteit langs de N203 in Krommenie. Dat gebeurt tijdens een online-uitzending die iedereen kan volgen. De informatie wordt ook gedeeld op de website van de provincie.
In de online-uitzending geeft een onderzoeker van TNO uitleg over luchtkwaliteit en deelt de tussentijdse resultaten. Daarnaast is er aandacht voor waarom er gemeten wordt, de manier van meten en voor Hollandse Luchten (meetgroep Zaanstad). De online-uitzending is ’s avonds van 19:30 tot circa 20:15 uur.
TNO is in Krommenie aan het meten sinds 18 november 2024 en gaat ermee door tot medio januari 2026. Het meetstation staat op de kruising met het Vlietsend en later kwamen er nog twee extra meetstations die drie maanden lang de luchtkwaliteit iets verder van de N203 meten. Door de gegevens te vergelijken met die van het hoofdmeetstation krijgt TNO informatie over de invloed van het verkeer op de N203 op de luchtkwaliteit.