Zaanse sporthalbeheerder vraagt onderzoek naar arbeidsvoorwaarden

19 okt , 14:30 • Bedrijvigheid
Ruime moderne sporthal met vele lijnen
ChatGPT
Een sporthalbeheerder heeft de gemeenteraad gevraagd om een onderzoek naar de arbeidsvoorwaarden van het Sportbedrijf Zaanstad. Volgens een brief aan de raad zijn er tussen gemeenten verschillen bij vergelijkbare functies.
Sporthalbeheerders zijn verantwoordelijk voor het openen en sluiten van accommodaties, toezicht, veiligheid, gebouwbeheer en de ondersteuning van verenigingen. Vaak verrichten zij daarnaast nog horeca- en facilitaire werkzaamheden. 'In Amsterdam kunnen sporthalbeheerders rechtstreeks onder de CAO Gemeenten vallen. Bij mijn werkgever wordt de CAO Zwembaden en Zwemscholen toegepast. Ik verzoek u te laten onderzoeken hoe de totale arbeidsvoorwaarden zich daadwerkelijk tot elkaar verhouden,' aldus het schrijven.

Werktijden 

Sporthalbeheerders werken veelal in de avonduren en weekenden. 'Zelf word ik regelmatig op vrijdag van 16:00 tot 23:30 uur ingeroosterd, gevolgd door een dienst op zaterdag vanaf 08:00 uur. Daartussen ligt slechts 8,5 uur rust. Een verkorting van de normale wettelijke rusttijd is uitsluitend onder voorwaarden toegestaan. Ik vraag aandacht voor de vraag of de personeelsplanning hier structureel aan voldoet.'

Beloning

Daarnaast wordt aandacht gevraagd voor de compensatie voor avond-, weekend- en feestdagdiensten. 'Sportbedrijf Zaanstad beheert voorzieningen die belangrijk zijn voor de inwoners en sportverenigingen van Zaanstad. Ik vind dat de gemeente, vanuit haar betrokkenheid bij deze publieke voorzieningen, ook oog moet hebben voor eerlijke, transparante en passende arbeidsvoorwaarden voor de medewerkers.' Het verzoek is niet gericht tegen individuele leidinggevenden, benadrukt de briefschrijver, maar 'beoogt een structurele en constructieve beoordeling'. 
loading

Loading articles...

Loading