Werknemers van Gall & Gall leggen vandaag en morgen
opnieuw het werk neer uit onvrede over het CAO-bod van de slijterijketen. De FNV verwacht dat tientallen winkels daardoor gesloten blijven, vooral rond de grote steden.
De afgelopen maanden staakte het personeel al meerdere keren. De FNV noemde het gisteren 'opvallend' dat een aantal leden van het CNV meestaken. Die vakbond bereikte onlangs wel een akkoord met de keten, die onderdeel is van Ahold Delhaize. Veel werknemers zijn volgens de FNV ontevreden over dat resultaat.
Ongelijke rechten
De bond wil een hogere salarisverhoging dan Gall & Gall biedt en dat de zondagstoeslag niet wordt gehalveerd.FNV-bestuurder Jethro Warbroek wil dat Gall & Gall met een 'eerlijk' bod komt en zegt dat de boosheid onder werknemers groter is geworden. 'Veel werknemers begrijpen niet waarom hun zondagstoeslag moet worden ingeleverd, terwijl collega's bij Etos, nota bene binnen hetzelfde Ahold Delhaize-concern, die toeslag wél behouden.'