Studenten Talland College Zaandam bouwen houten weidemolen

30 jan , 3:24 Bedrijvigheid
weidemolen-in-Guisveld-scaled-2560x1280
De Zaansche Molen
Een weidemolen in het Guisveld.

Leerlingen van het Talland College aan de Jufferstraat in Zaandam maakten eerder objecten voor molen De Bonte Hen, zoals een koekenhok, een zaadwagen en een spin, en de studenten van de opleiding Hout en Restauratie mogen nu voor vereniging De Zaansche Molen gaan werken aan een nieuwe weidemolen.

Het gaat om een volwaardige watermolen die water uit laaggelegen slootjes of greppels naar een hoger gelegen sloot pompt. 'De vlucht van de te maken weidemolen wordt vier meter. Voor dit project hebben we drie jaar gekregen van De Zaansche Molen, maar ik denk dat we het sneller kunnen,' reageert docent Bouke Koopman op de website van de vereniging.

Doorn in het oog

'In het weiland dat bij het Molenmuseum hoort staat nu een elektrische pomp,' vertelt Matthijs Ero, voorzitter van de Technische Adviescommissie. 'Voor een molenorganisatie als de onze is dat natuurlijk een doorn in het oog. We willen al jaren een houten weidemolen. Kortgeleden hebben we een legaat gekregen voor een educatief molendoel en daarmee zagen we onze wens in vervulling gaan. Jonge houtbewerkers en restaurateurs in de dop leren veel van dit project en wij krijgen een weidemolen die past in de Kalverpolder.'