ProRail met rond 450 grote storingen nog onder bovengrens

04 jan 2023, 12:37 Bedrijvigheid
sprinter 915x518 1
Flickr

Er waren vorig jaar op het spoor zo’n 450 grote storingen, veroorzaakt door bijvoorbeeld aanrijdingen, sein- en/of wisselstoringen, storm, computerhaperingen en bovenleidingbreuken. Een woordvoerder van ProRail bevestigt berichtgeving hierover door De Telegraaf .

Het aantal storingen lag daarmee hoger dan in 2021, toen er 406 grote storingen waren. In 2020 waren het er 361, maar toen was er sprake van een uitgedunde dienstregeling wegens corona. Vorig jaar waren er achttien dagen waarop meer dan tien procent van alle ritten uitviel. Twee dagen werd het landelijk treinverkeer gestaakt. Op 18 februari was dat vanwege een storm en op 3 april lag alles plat vanwege een ICT-storing.

Meer reizigers

Uit de cijfers van ProRail blijkt verder dat in 2022 meer met de trein is gereisd dan in 2021. In de loop van het jaar zijn de reizigersaantallen steeds verder toegenomen. De aantallen van 2019 zijn nog niet gehaald, maar dat niveau komt wel weer in zicht. Desondanks waren vervoerders dit jaar genoodzaakt om minder en kortere treinen te laten rijden vanwege personeelstekorten. Deze combinatie van omstandigheden, aangevuld met enkele grote verstoringen heeft geleid tot lagere prestatiecijfers dan in 2021.

Onder bovengrens

De ongeveer 450 grote storingen van vorig jaar vallen binnen de verantwoordelijkheid van ProRail. De spoorbeheerder blijft daarmee onder de met het ministerie afgesproken bovengrens van 520. CEO John Voppen van ProRail is niet tevreden. 'Met een eerste blik op de prestaties van 2022 en de oorzaken van tegenvallers zeg ik: werk aan de winkel voor de spoorsector. Laten we investeren in onze mensen en middelen om prestaties te verbeteren. Tegelijk vind ik realisme ontzettend belangrijk; dat we veel kunnen, maar niet alles: de druk op mensen en middelen is al groot. Daarom blijf ik hameren op wat wij in 2022 al hebben aangegeven: de noodzaak van keuzes maken.'