
Wakker Dier nagelt vanaf vandaag supermarktketen Vomar aan de schandpaal met billboards en digitale schermen langs de snelweg en in metrostations over 'reclames die consumenten veel vlees blijven aansmeren'. 'De supermarkt loopt hopeloos achter op de rest door veel te blijven stunten met vlees,' zegt Collin Molenaar van Wakker Dier.
Van alle eiwitten die Nederlandse supermarkten verkopen is op dit moment 40 procent plantaardig. Elf supermarkten hebben zich gecommitteerd aan een aandeel plantaardig van minimaal 50 procent in 2025 en minimaal 60 procent in 2030. Deze bedrijven beloven bovendien dat de totale hoeveelheid verkochte eiwitten niet zal toenemen, zodat plantaardige eiwitten daadwerkelijk de dierlijke vervangen. Vomar is minder ambitieus en werkt toe naar 50 procent plantaardige eiwitten in 2030.
Bovendien wil de supermarkt niet toezeggen dat het totale aantal verkochte eiwitten niet zal stijgen. 'Kennelijk wil Vomar de mogelijkheid openhouden dit doel te bereiken door meer plantaardige eiwitten te verkopen. De supermarkt zet in ieder geval nog niet in op minder vlees en dierlijke producten. En blijft de vleesverkoop zelfs stimuleren met veel vleesstunts,' aldus Wakker Dier. Naast Vomar hebben alleen de kleinere supermarktketens zich nog niet verbonden aan de Meer plant-doelstelling van Wakker Dier: DekaMarkt, Boni, Boon’s Markt, Hoogvliet, MCD, Nettorama en Poiesz. Wakker Dier wil dat alle supermarkten dezelfde doelstelling omarmen, zodat een gelijk speelveld ontstaat.






