Maar 30 tot 40 procent gebruik van actieve glasvezelverbinding

27 mei , 11:00Bedrijvigheid
ritae-cable-402659_1920
Pixabay CC0 / RitaE
Overstappen naar glasvezel is bepaald geen automatisme voor Noord-Hollanders. Van alle adressen in de provincie maakt momenteel slechts 29 procent gebruik van een actieve glasvezelverbinding. Landelijk ligt dit percentage op 38. Zaanstad komt uit tussen de 30 en 40 procent.
Dit blijkt uit onderzoek van Independer op basis van data van de Autoriteit Consument en Markt. Vooral in Enkhuizen blijft het gebruik achter. Van de adressen die daar al zijn aangesloten, gebruikt zo’n één procent ook daadwerkelijk glasvezel. Oostzaan scoort ook laag met veertien procent. Wormerland zit tussen 40 en 50 procent.
Het glasvezelnetwerk breidt zich steeds verder uit: inmiddels zijn bijna negen miljoen adressen in heel Nederland aangesloten. Alleen al vorig jaar kwamen er 681.318 aansluitingen bij, waarvan 160.275 in Noord-Holland.
Bron: Independer
Bron: Independer
'Glasvezel maakt sneller en stabieler internet mogelijk, waardoor je lekker snel kunt gamen en series kunt streamen. Maar we zijn sinds de coronaperiode ook veel meer gaan thuiswerken. Daarbij is een snelle stabiele verbinding heel erg belangrijk,' zegt Joris Kerkhof, expert telecom bij Independer. 'Het gebruik van de glasvezelverbinding is wel licht gestegen van 39 procent in 2024 naar 41 in 2025.'

Flevoland aan kop

'Bij veel Nederlanders is er wel een glasvezelaansluiting - die oranje draadjes die je vaak bij de voordeur ziet - maar is die nog niet in gebruik. De volle potentie wordt zeker nog niet benut.' In de provincie Groningen liggen de actieve aansluitingen het laagst van heel Nederland, met slechts 27 procent van de adressen. De provincie met de hoogste score is Flevoland, waar 57 procent van de adressen al een actieve glasvezelverbinding heeft.
loading

Loading articles...

Loading