De grote Duitse supermarktketen Kaufland heeft in Nederland een
website gelanceerd om de concurrentie aan te gaan met Bol en Amazon. Kaufland biedt negen miljoen producten aan, van elektronica tot tuinier- en doe-het-zelfartikelen, afkomstig van duizenden verschillende verkopers.
Kaufland is vooral bekend bij Nederlanders die weleens boodschappen doen in Duitsland. Niet ver van de grens heeft de keten grote supermarkten, ook wel hypermarkten genoemd, waar bijvoorbeeld ook drank en elektronica te koop is. Het bedrijf heeft meer dan 1600 winkels in acht Europese landen.
Verdere uitbreiding
De Kaufland-marktplaats zit ook al in meerdere landen. Dit model werkt volgens het bedrijf ook als de keten ergens geen fysieke winkels heeft. Binnenkort gaat de marktplaats ook naar Spanje. Naar eigen zeggen groeit Kaufland zo uit tot het grootste marktplaatsnetwerk van Europa. Kaufland is onderdeel van Schwarz Group, waartoe ook Lidl behoort.