Grond Hof van Zaenden 69 naar gemeente; Trendzet Bouw naar Assendelft

11 jun , 13:30 Bedrijvigheid
screenshot 20250610 170206
Google Street View

De gemeente en de eigenaar van de bedrijfshal en de showroom aan de Hof van Zaenden 69 en bijbehorende parkeerplaatsen hebben overeenstemming bereikt over de aan- en verkoop van de grond. De niet openbaar gemaakte prijs prijs is bepaald is op basis van een rapport van een onafhankelijke taxateur.

Zaanstad wil de percelen kopen zodat de grond beschikbaar komt voor de gebiedsontwikkeling van de eerste fase van Hofwijk Noord. 'Met de opbrengsten van de verkoop kan de eigenaar voor een nieuw onderdak voor zijn bedrijf (Trendzet Bouw. red) zorgen. Daarvoor is een locatie in Assendelft in beeld. Als de gemeente nu de huidige locatie koopt dan kan het bedrijf van de eigenaar en bijbehorende werkgelegenheid in Zaanstad blijven,' schrijft het college aan de gemeenteraad. Hofwijk Noord fase 1 betreft de herontwikkeling van een (deels verlaten) industrie- en bedrijventerrein tot een stadswijk met ongeveer 750 woningen.

Voorkeursrecht

De afspraak is dat de gemeente de stukken grond eerst koopt en daarna weer verkoopt aan de ontwikkelaar van het Kan palen-terrein en directe omgeving, onder voorwaarden die momenteel nog worden uitgewerkt. Zo kan de ontwikkelaar straks het totale plangebied bezitten en ontwikkelen. In 2022 had de gemeente er al voor gezorgd dat zij het voorkeursrecht heeft op de grond, om te voorkomen dat er winst mee gemaakt zou worden. Er zijn nog enkele percelen die in handen van derde partijen zijn.