De bedrijventerreinen Hembrug, Kogerveld Noord, Krommenie Oost en ZBB (de voormalige Zetmeelbedrijven de Bijenkorf) in Koog aan de Zaan krijgen een glasvezelnetwerk van Glaspoort. Naar verwachting wordt in het derde kwartaal gestart met de aanleg.
In totaal worden meer dan 95 aansluitingen gerealiseerd. 'We zijn trots dat we ook deze bedrijventerreinen van supersnel internet kunnen voorzien,' zegt woordvoerder Catelijne Vilé van Glaspoort. 'Met glasvezel krijgen ondernemers een stabiele en toekomstvaste verbinding die aansluit bij de digitale eisen van vandaag én morgen.' In de gebieden waar Glaspoort glasvezel aanlegt wordt het oude kopernetwerk van KPN op termijn uitgeschakeld.
Daarmee wordt overgegaan op een netwerk dat sneller en stabieler is en beter aansluit bij het toenemende internetgebruik van bedrijven. Veel ondernemers hebben inmiddels toestemming gegeven voor de werkzaamheden in en rondom hun pand. Wie dat nog niet heeft gedaan kan dit
alsnog eenvoudig regelen. Ondernemers die al eerder toestemming gaven hoeven niets te doen. De monteur neemt contact op zodra hun adres aan de beurt is.