Europese Investeringsbank leent PWN 100 miljoen euro

10 jul , 14:30Bedrijvigheid
Screenshot_20260710_124254
PWN
De Europese Investeringsbank leent drinkwaterbedrijf PWN 100 miljoen euro om de klimaatdoelen te halen en het leidingnetwerk verder te vernieuwen en uit te breiden. Het is de vijfde keer dat PWN een Europese lening krijgt.
Het bedrijf wil het geld investeren tussen 2026 en 2029. Er moet dan ongeveer 750 kilometer aan leidingnet worden vervangen, gerenoveerd en nieuw neergelegd. Daardoor worden er 35.000 nieuwe aansluitingen mogelijk gemaakt. PWN levert jaarlijks 112 miljard liter drinkwater aan 800.000 huishoudens, bedrijven en instellingen in Noord-Holland.

Natuurbeheer

Daarnaast wordt er geïnvesteerd om in 2050 volledig CO2-neutraal drinkwater te produceren, waarbij PWN zich vooral richt op de bescherming van zoetwaterbronnen en de natuurgebieden die worden beheerd. Het bedrijf beheert ruim 7500 hectare duingebied, waaronder de Kennemerduinen en het Noordhollands Duinreservaat.
loading

Loading articles...

Loading