De Stichting Muziekschool Zaanstad organiseert voor de tweede keer het Jan Pasveer Concours. Op 18 en 19 april is de 31ste editie, maar de organisatie was eerder in handen van FluXus.
Op zaterdag 18 april is de voorronde, waarin maar liefst 35 solisten en ensembles van zich laten horen. Een vakjury bestaande uit voorzitter en musicoloog Gerard van Wolferen, zangeres Merel van Schie, klarinettist Erik van Deuren, violist Suzanne Dijkstra en dirigent, organist en pianobegeleider Piet Hulsbos beoordeelt de optredens en bepaalt wie er doorgaan naar de finale op 19 april. Kijk
hier wie wanneer aan de beurt is.
Voorronde
De voorronde start om 10:00 uur in De Doofpot aan de Oostzijde in Zaandam. De hele dag zijn er optredens plaats waarbij publiek welkom is. Dat kan tussen de optredens door de zaal betreden en verlaten. Het laatste optreden vindt plaats om 20:00 uur. Belangstellenden en fans kunnen de voorronde gratis bijwonen.
Finale
Op zondag 19 april is de finale op dezelfde locatie en kan het publiek ook zijn stem uitbrengen. Dit jaar gaat er ook een aanmoedingsprijs naar veelbelovend jong talent. De uiteindelijke winnaar wordt beloond met de Jan Pasveerprijs. Alle finalisten mogen sowieso concerten verzorgen in diverse kerken in de Zaanstreek. Ook zijn er kaarten te winnen voor twee concertreeksen, namelijk de Nieuwe Huys concerten en Roots aan de Zaan. De finale start om 15:00 uur en is eveneens kosteloos bij te wonen, maar een vrijwillige bijdrage na afloop wordt op prijs gesteld.