Zaanse indieband Lorena + The Tide zaterdag in De FluX

16 mei 2023, 11:09 Actueel
screenshot 20230516 105137
Lorena + The Tide

De Zaanse indieband Lorena + The Tide presenteert komende zaterdag 20 mei zijn Surfer Mixtape bij De FluX in Zaandam. Het gaat voor de band om een bijzonder project, omdat de muziekanten de nieuwe liedjes als een doorlopend verhaal hebben benaderd.

Daarbij is ook een korte film gemaakt die zaterdag voorafgaand aan het optreden van Lorena + The Tide in première zal gaan. De 'radiovriendelijke muziek met een alternatief randje' kent invloeden van onder andere Twenty Øne Pilots, Red Hot Chili Peppers, Jack Johnson en Taylor Swift. In maart 2022 bracht Lorena + The Tide in eigen beheer het debuutalbum Open Sea uit. De band trad onder meer op in Paradiso en The Half Moon in Londen en verzorgde de aftershow van rockband Okean Elzy in Afas Live.

Zomerse release

Nu, ruim een jaar na het uitbrengen van Open Sea is de band terug met een zomerse release. De Surfer Mixtape

bestaat uit twee nummers die samen het verhaal van een jonge surfer en een muzikante vertellen die voor een lastig dilemma komen te staan. Surfer en Surfer II

nemen de luisteraar mee naar het zonnige Californië in de tijd van cassettebandjes en geruite overhemden. Dit verhaal over opgroeien en keuzes maken is ook verfilmd. Samen met de filmmakers Julian den Ouden (camera) en Abby Buddingh (regie) reisde de band af naar Gran Canaria om de inhoud van de liedjes te vertalen naar een korte film.