Thara Marhoum uit Assendelft in 'Robin Hood de musical'

26 apr 2023, 9:47 Actueel
screenshot 20230426 093736
Joost van der Veer

De zeventienjarige Thara Marhoum uit Assendelft is op zondag 30 april één van de spelers in Robin Hood de musical in het Kennemer Theater in Beverwijk. Naast enkele volwassen professionals zoals Cystine Carreon, Ruben Kuppens en Louis van Dijk uit Westzaan zorgt zij voor de Zaanse noot in de productie van het Nationaal Jeugd Musical Theater.

Marhoum is al vanaf heel jong bezig met alles wat met zingen, dansen en acteren te maken heeft en kwam op haar zesde bij het NJMT terecht. Daar kreeg ze voor het eerst echt musicalles en haar eerste voorstelling was de Tovenaar van Oz . Sindsdien heeft Marhoum al in meerdere NJMT-producties gestaan zoals Peter Pan, het echte verhaal , Kruistocht in spijkerbroek en Alice in wonderland .

Bendelid

Toen ze in april vorig jaar hoorde dat er een auditie-oproep voor Robin Hood de musical

was, schreef ze zich gelijk in. 'Er waren heel veel getalenteerde mensen bij de audities, dus toen ik het bericht kreeg dat ik erbij zat was ik super blij,' zegt de Assendelftse die inmiddels al twaalf jaar op les bij het NJMT. Ze volgt momenteel lessen in de theateracademie van Elise Berends en in de dansacademie van Ashley Veldhuyzen. In de musical speelt ze de rol van Breale, één van de bendeleden. Kaarten voor de voorstelling bestellen kan hier .

Kostuumdrama

De bende woont in het bos van Sherwood en Robin Hood sluit zich daarbij aan. De bende wordt gevormd door een groep talentvolle dansers. Marhoum vindt haar rol vooral erg leuk omdat er veel wordt gezongen in combinatie met dans. Robin Hood de musical is een episch, avontuurlijk kostuumdrama over strijden voor gelijkheid en je stem laten gelden. Componist, tekstschrijver en regisseur Elise Berends heeft in haar eigen bewerking de klassieke legende een interessante twist gegeven door Robin Hood een meisje te laten zijn.