
De gemeente wil 60.000 euro in de BSO+ van de financieel in de knel rakende buitenschoolse opvang met extra zorg van Babino steken. Dit moet voorkomen dat de extra ondersteuning die kinderen daar krijgen wordt afgeschaald, met het risico dat ze moeten doorstromen naar de veel duurdere specialistische opvang van zorginstelling Odion.
Naast Babino heeft ook TintelTuin een BSO+ voor kinderen die speciaal onderwijs volgen. Deze kinderen hebben extra ondersteuning nodig en zijn niet in te passen op een reguliere BSO. De plus-voorzieningen en de kleinere groepen zorgen voor hogere kosten, maar die staan in geen verhouding met die van Odion. Door nu Babino te subsidiëren wordt verwacht op termijn juist geld te besparen.
De ouders van de kinderen die gebruikmaken van de BSO+ van TintelTuin krijgen een persoonsgebonden budget om de (extra) kosten voor de BSO+ te kunnen betalen. De Babino-ouders krijgen geen extra financiële ondersteuning bovenop de reguliere kinderopvangtoeslag en het college vindt dat dit moet worden gelijkgetrokken. Dat kan per 1 januari 2022, wanneer de afspraken over persoonsgbonden budgetten verlopen en er een nieuwe verordening komt. Het idee is dat in de toekomst zowel Babino als TintelTuin subsidie krijgen om de extra kosten die zij hebben rondom de BSO+ te dekken.
Daarnaast wil het college nu al 440.000 euro besteden aan het terugbrengen van de wachtlijsten bij het jeugdteam, aan praktijkondersteuning voor jeugd-GGZ bij de huisarts en voor uitgaven ten behoeve van het jonge kind. Het Rijk heeft Zaanstad 4,8 miljoen euro extra toegezegd voor Jeugdhulp. Over de bedragen die volgend jaar beschikbaar zijn wordt besloten bij de behandeling van de begroting.