Programma Nationale Dodenherdenking, niet in Wormerveer

04 mei 2022, 17:34 Actueel
screenshot 20220504 173121
Politie Zaanstreek

De herdenking op 4 mei is ooit in het leven geroepen om de mensen te eren die gedurende de Tweede Wereldoorlog hun leven hebben gegeven en verloren. Ook ruim 75 jaar na de Tweede Wereldoorlog is het gevecht voor vrijheid helaas actueler dan ooit. Met de oorlog in Oekraïne is pijnlijk duidelijk gemaakt dat oorlog in Europa helaas niet tot het verleden behoort, adus het Zaanse comité.

'Vrijheid vieren blijkt juist nu niet meer vanzelfsprekend. Daarom is extra belangrijk dat we na twee jaar crisis vanwege de pandemie weer echt samen mogen komen, om te herdenken op 4 mei en de vrijheid te vieren op 5 mei. Maar het feit dat we weer bijeen mogen komen, betekent niet automatisch dat we ons ook verbonden voelen. Het jaarthema van het Nationaal Comité 4 en 5 mei 2022 is Vrijheid in verbondenheid .'

Programma in Zaanstad

Mensen die het slachtoffer werden en worden van oorlogen, gewapende conflicten en vredesacties waar ons land op de één of andere manier bij betrokken was of is verdienen ons respect. Op 4 mei met twee minuten stilte, met programma’s door heel Zaanstad die mede georganiseerd werden door het Comité 4 en 5 mei Zaanstad, inclusief Theater na de Dam en Film na de Dam . Op 5 mei is er een Vrijheidsmaaltijd

samen met het Cultureel Centrum Bullekerk. waarbij vluchtelingen zijn uitgenodigd om te praten over vrijheid en onvrijheid. In Zaanstad zijn vanavond herdenkingen in Zaandam , Krommenie , Koog en Zaandijk , Westzaan , Assendelft en op de Joodse begraafplaats in Zaandam .