Overlast op snelwegen door vallende bomen

21 dec 2023, 16:02 Actueel
screenshot 20200511 110751 915x518 1
Flickr

Rijkswaterstaat krijgt meerdere meldingen van omgewaaide bomen op snelwegen door storm Pia die over het land trekt. De dienst roept automobilisten op om het rijgedrag aan te passen tijdens de storm. Verkeer wordt omgeleid terwijl omgewaaide bomen worden weggehaald. Op de A10 zorgde vanmiddag een botsing voor overlast.

[embed][/embed]

Automobilisten moeten bij harde wind extra alert zijn en hun rijstijl aanpassen. Zo moeten ze extra afstand houden tot voorliggers en bedacht zijn op voorwerpen die door harde wind de weg op kunnen waaien. Ook moeten ze rekening houden met uitwijkmanoeuvres van voorliggers. Voertuigen met een aanhanger, vol of leeg, vrachtwagens zonder lading, caravans en motorrijders zijn 'extra kwetsbaar'.

Al sinds de ochtend zijn er diverse incidenten van dreigende of daadwerkelijk omgevallen bomen op snelwegen, meldde de ANWB eerder al op X

. Daardoor was er al vertraging op de weg, bijvoorbeeld in de omgeving van Amsterdam. Het KNMI heeft in het hele land code geel afgegeven vanwege Pia. Landinwaarts komen zware windstoten rond de 80 kilometer per uur voor, in de kustgebieden kunnen deze uitgroeien tot wel 110 kilometer per uur. De wind komt uit het westen tot noordwesten.