Opruimen door Poly aangerichte schade gaat door

29 aug 2023, 9:31Actueel
screenshot 20230829 091344
Gemeente Zaanstad
De gemeente is nog immer druk met het opruimen van de schade die werd aangericht door de storm Poly van 5 juli . Er worden onder meer hoogwerkers ingezet, boomstronken weggehaald en de daarbij ontstane gaten opgevuld of afgezet.
Inwoners vinden op sociale media dat het allemaal wel wat sneller mag, maar volgens groenbeheerder Chris Winter gebeurt van alles om de ongekende puinhoop weg te werken. 'Zo rijden we de komende weken met hoogwerkers door de gemeente. Die gebruiken we om half afgebroken en dode takken weg te zagen. Zo voorkomen we gevaarlijke situaties. We gaan nu hard aan de slag om boomstronken weg te halen. Daar worden houtsnippers en compost van gemaakt.’

Schuilplaatsen

Sommige boomstronken blijven liggen. ‘We kijken nog waar en hoeveel nieuwe bomen we terugplanten. Het weghalen van boomstronken doen we niet overal. Waar ze niet gevaarlijk liggen, bijvoorbeeld in het Vijfhoekpark, laten we de natuur haar werk doen. Dat is namelijk een schuilplek voor verschillende dieren en insecten,’ aldus Winter. ‘We rijden verschillende rondes. We doen een ronde om de boomstronken weg te halen. We rijden aparte rondes met hoogwerkers om loshangende takken te verwijderen en we doen een ronde om alle takken op te ruimen.' Het is niet de bedoeling dat mensen ander afval zoals pallets of meubels bij de takkenhopen zetten.

Scheve bomen

Veel bomen staan nu scheef. 'Jonge bomen kunnen we soms nog recht zetten. Daarbij kijken we naar de gezondheid van de boom en of we de wortels niet te veel beschadigen. We willen natuurlijk voorkomen dat de boom doodgaat. Als scheve bomen alsnog dreigen om te vallen en een gevaarlijke situatie kan ontstaan, moeten we helaas kappen.’
loading

Loading articles...

Loading